stickyimage

Learn More Close

Markalar Facebook Erişimlerini Arttırmak İçin Ne Yapabilir?

  • Markalar içeriklerde soru işareti ve boşluk doldurma gibi call to action ekleriyle etkileşimi dolayısıyla da erişimi çok daha yükseğe çıkarabilir.
  • Ürün içeriklerine oranla lifestyle içerikler ve güncel konular daha fazla etkileşim aldığı için, sayfadaki hedef kitlenin ilgi alanlarına göre lifestyle içerikler paylaşılabilir ve yüksek erişim sağlanabilir.
  • Günde maksimum 2 içerik paylaşılarak erişim artırabilir. (Gün içerisindeki her yeni içerik etkileşimi böleceği için erişim düşmektedir.)
  • İçerik paylaşımları internet kullanımının yüksek olduğu saatlerde yapılabilir:
  • 10:00 – 15:00 – 21:00. Ayrıca içerik paylaşımları arasındaki saat farkını artırmak etkileşim ve erişimi artırabilir. (Tüm fanların içeriğin paylaşıldığı saatlerde online olmayacağı düşünülürse, 2 içerik arasındaki süreyi uzatmak erişimi de artıracaktır.)
  • Facebook fan kazanımı reklamlarında dönemsel çalışmalar yerine sürekli çalışmalarla erişim ve etkileşim artırılabilir. (Sürekli reklamlar ile aktif bir fan kazanımı sağlanacağı için içeriklerin alacağı etkileşim ve erişim de daha yüksek olacaktır.)
  • Önemli içerikler Facebook içerik reklamları ile desteklenerek fanların büyük bir kısmına reklam olarak gösterilebilir ve içeriğin erişimi maksimum seviyeye çıkarılabilir. (Markalar ürünleriyle ilgili lifestyle içeriklere ağırlık verip, ürün içeriklerinde “içerik reklamlarını” kullanabilir. Böylece tüm içeriklerin erişimi daha fazla olacaktır.)

Sonuç olarak Facebook, kullanıcılara beğendikleri sayfaların içerikleri dahi olsa, ilgilerini çekmeyecek paylaşımları göstermek istemiyor ve News Feed’i kullanıcılar için daha ilgi çekici(değerli) bir hale getirmeye çalışıyor. Bu durumda markalar Facebook’tan aldıkları verimi artırmak için, reklam odaklı bir içerik stratejisi yerine fanların ilgisini çekecek bir strateji belirlemeli ve çalışmalarını sürekli reklamlarla desteklemelidir.

Yorum Yap

Required